مطالب آموزشی

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 52

از سایر تریدرهای ارز دیجیتال یگ گام جلوتر باشید

مطالب آموزشی یکشنبه, 17 مرداد 1400 16:31

هیچ‌چیز بدتر از این نیست که متوجه شوید، درست یک هفته پیش از جهش بازار، دارایی‌های دیجیتال خود را فروخته‌اید و از اوج معاملات بازار عقب مانده‌اید.

معامله‌ گر پیشگام بین تریدرهای ارز دیجیتال

برای اینکه تریدر یا سرمایه‌گذار بهتری شوید و همیشه به‌موقع فرصت‌های سرمایه‌ گذاری را دریابید، هیچ میانبری وجود ندارد. برای اطمینان از حداکثر بازده، باید:

تمام بازار را زیر نظر داشته باشید.

تحقیقات خود را به‌درستی انجام دهید.

روش‌های چندبرابرکردن درآمد خود را پیدا کنید.

در ادامه این مقاله، نگاهی عمیق‌تر به این سه جنبه خواهیم داشت و به معرفی اقداماتی ساده و عملی برای دستیابی به بهترین بازده از سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال خواهیم پرداخت.

تمام بازار را زیر نظر داشته باشید. 

برای اینکه در تصمیم‌گیری‌ درخصوص سرمایه‌گذاری با اطمینان بیشتری عمل کنید، باید پیش از سایر تریدرهای ارز دیجیتال در خصوص بازار اطلاعات کسب کنید.  

درمجموع، باید داده‌هایی معتبر در خصوص تمام این موارد به دست آورید: همکاری‌ها و شراکت‌ها، سرمایه‌گذاری‌های مهم، فهرست‌های جدید کوین‌ها و پروژه‌ها، رویدادهای عرضه اولیه کوین (ICO) پیش‌رو و احساسات بازار. مهم‌تر از همه، باید بتوانید پیش از عموم تریدرهای ارز دیجیتال سیگنال‌های خرید و فروش را دریافت کنید.

در این بخش به چند کانال اصلی برای دریافت اطلاعات در مورد سرمایه‌گذاری روی بازار ارزهای دیجیتال اشاره می‌کنیم تا بتوانید تصمیمات آگاهانه‌تری در این بازار اتخاذ کنید:

1. توییتر تریدرهای ارز دیجیتال 

توییتر بی‌شک یکی از بهترین مکان‌ها برای به‌ روز شدن در مورد جهان ارزهای دیجیتال است، جهانی که پیوسته در حال تغییر است.

مجموعه توییت‌های مربوط به ارزهای دیجیتال که به‌نام «کریپتو توییتر» (Crypto Twitter) شناخته می‌شود، می‌توانند اطلاعات قابل‌توجهی در خصوص احساسات بازار در اختیار شما قرار دهند. در کریپتو توییتر، می‌توانید از بسیاری اطلاعیه‌های مهم، فهرست‌های جدید، به‌روزرسانی‌ها، پیش‌بینی طولانی‌مدت قیمت و البته برخی از میم‌ها (meme) و شوخی‌های رایج و جالب در این حوزه آگاه شوید.

علاوه بر این، اگر متوجه توییتی که همکاری ویژه‌ای را اعلام می‌کند، نشوید، ممکن است فرصت کسب سود را از دست بدهید. برای جلوگیری از این فومو (FOMO) یا ترس از دست دادن، پروژه‌های ارز دیجیتال مورد علاقه خود و بنیان‌گذاران آنها را در توییتر دنبال کنید.

همچنین، دنبال‌کردن شخصیت‌های مهم در دنیای ارزهای دیجیتال در توییتر، به‌منظور اطلاع از نظرات آنها در مورد بیت کوین و سایر آلت کوین‌ها، ضروری است. اگر قصد دارید تریدر و سرمایه‌گذار موفقی باشید، حتماً افرادی همچون ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، آندریاس ام آنتونوپولوس (Andreas M. Antonopoulos)، چارلی لی (Charlie Lee)، ناوال راویکنت (Naval Ravikant)، تیلور موناهان (Taylor Monahan)، کریس برنیسک (Chris Burniske) و سایر شخصیت‌های مهم را دنبال کنید.

2. پلتفرم‌های خبری 

ممکن است دنبال‌ کردن تمام این موارد در توییتر، ردیت و دیسکورد (Discord) اندکی دشوار باشد؛ بنابراین، بهتر است اخبار رسانه‌های متمرکز بر ارزهای دیجیتال را نیز پیگیری کنید.

رسانه‌های ارز دیجیتال شما را در هر ساعت از هفت روز هفته از اخبار و رویدادهای دنیای کریپتو، همچون به‌روزرسانی پروژه‌های مختلف و اعلامیه‌های دولتی، آگاه می‌کنند.

با این حال، در نظر داشته باشید که منظور هرگز اتکایِ صرف به رسانه‌ها نیست. اگرچه آنها شما را به‌طور کامل از اخبار دنیای دارایی‌های دیجیتال آگاه می‌کنند، اما برای اینکه احساسات سایر تریدرهای ارز دیجیتال را نیز در محاسبات خود لحاظ کنید، باید حتماً در شبکه‌هایی همچون توییتر، ردیت و گروه‌های دیسکورد مرتبط با ارزهای دیجیتال حضور داشته باشید.

معتبرترین پلتفرم‌های خبری که بهتر است دنبال کنید شامل کوین تلگراف، کوین دسک و دیکریپت هستند. این وب‌سایت‌ها همیشه با بی‌طرف‌ترین اخبار به‌روزرسانی می‌شوند. به‌لطف استانداردهای بالای خبرنگاری این منابع، می‌توانید هرروز از این پلتفرم‌های خبری استفاده کنید.

3. انجمن‌ های ردیت ویژه تریدرهای ارز دیجیتال 

پلتفرم ردیت در زمینه گردآوری اطلاعات باکیفیت و مهم تقریباً بی‌همتا است. این پلتفرم زیرشاخه‌هایی تحت عنوان ساب‌ردیت (subreddit) دارد که به‌طور اختصاصی اکثر مباحث و موضوعات دنیای کریپتو را بررسی می‌کنند. همیشه ساب‌ردیتی متناسب با آنچه به‌دنبال آن هستید، پیدا خواهید کرد، چه مشاوره سرمایه‌گذاری و معامله‌گری باشد، چه آخرین به‌روزرسانی‌های صنعت ارزهای دیجیتال یا رویدادهای عرضه اولیه کوین.

بهترین بخش ردیت مشارکت فعال جامعه است. گاهی اوقات، مباحثی که در ساب‌ردیت‌های مشهور مطرح می‌شود، عامل اصلی تغییر قیمت و حرکات بازار هستند. بنابراین، بهتر است به‌عنوان یک تریدر دارایی‌های دیجیتال، حضور فعال در پلتفرم ردیت را در فهرست اولویت‌های خود قرار دهید.

برخی از محبوب‌ترین ساب‌ردیت‌ها عبارتند از:

 

 

علاوه بر این، از ساب‌ردیت‌های ویژه کوین‌ها نیز می‌توانید استفاده کنید، همچون:

 

 

4. گروه‌های دیسکورد و تلگرام تریدرهای ارز دیجیتال 

یکی از راه‌های تشخیص جعلی یا قانونی‌ بودن یک پروژه ارز دیجیتال، بررسی گروه رسمی دیسکورد یا تلگرام آن است.

اگر متوجه شدید تیم پروژه تلاش دارد شک و تردید کاربران را برطرف کند و اعضای جامعه نیز در این گروه‌ها فعال هستند، پروژه مورد بررسی شما می‌تواند قابل‌ تأمل باشد.

علاوه بر این، چند روز فعالیت در این گروه‌ها می‌تواند نمایی کلی از احساسات کاربران در خصوص پروژه موردنظر در اختیار شما قرار دهد. همچنین، می‌توانید با چند روز فعالیت در این گروه‌ها، با اعضای جامعه در تعامل باشید و تمامی تردیدهایی را که ممکن است در خصوص پلتفرم مورد نظر داشته باشید، برطرف کنید.  

5. معیارهای درون‌ زنجیره‌ای و ابزارهای تحلیلی 

پیش از اینکه پول خود را روی یک پروژه‌ سرمایه‌گذاری کنید، باید بررسی کنید که داده‌ها و آمارهای تحلیلی در خصوص این پروژه چه می‌گویند.

برای این کار می‌توانید از وب‌سایت‌های پولی مانند «اینتودبلاک» (IntoTheBlock) و «گلس نود» (Glassnode) استفاده کنید. این وب‌سایت‌ها اطلاعات آماری مختلفی در اختیار شما قرار می‌دهند تا بتوانید به معیارهای عملکرد پروژه‌ها نگاه دقیق‌تری داشته باشید.

با گلس نود می‌توانید پروژه‌ها را براساس داده‌های آماری مختلفی همچون آدرس‌های جدید شبکه، فعالیت فروش ماینرها، درصد سود بیت کوین و برخی دیگر از داده‌ها بررسی کنید. وب‌سایت اینتودبلاک نیز تحلیل جامعی از بلاک چین پروژه، پیش‌ بینی قیمت به‌وسیله هوش مصنوعی، مقایسه احساسات بازار و سایر موارد ارائه می‌کند.

علاوه بر این، وب‌سایت‌هایی مانند «کوین مارکت کپ» و «کوین گکو» (CoinGecko) نمایی کلی از ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند. اطلاعاتی، همچون نمودار قیمت، ارزش بازار، رتبه، کمترین و بیشترین قیمت تاریخی، بازگشت سرمایه و سایر جزئیات برای تمامی ارزهای دیجیتال در این وب‌سایت‌ها قابل‌ دسترسی است.

تحقیقات خود را بهتر از سایر تریدرهای ارز دیجیتال انجام دهید.

اگر تحقیق خود را به‌ درستی انجام دهید و پروژه‌ای آینده‌دار پیدا کنید، می‌توانید سود خوبی کسب کنید. در مقابل، اگر نتوانید در تحقیقات خود، کاستی‌های پروژه‌های مختلف را شناسایی کنید، ممکن است متحمل ضرر و خسارت هنگفتی شوید.

به‌طور کلی، این مسئله که آیا سرمایه‌گذاری شما روی ارزهای دیجیتال برای شما سود به همراه خواهد داشت یا حساب بانکی شما را خالی خواهد کرد، تا حد زیادی به کیفیت تحقیقی که انجام می‌دهید بستگی دارد.

 


برای آشنایی بیشتر با  مطالب آموزشی مربوط به ارزهای دیجیتال اینجا کلیک کنید.


 

1. موضع هر پروژه را درک کنید. 

هر پروژه ارز دیجیتال فقط به‌اندازه مشکلی که در دنیای واقع حل می‌کند، ارزش دارد. به زبان ساده، باید به دنبال پروژه‌هایی باشید که کاربردهایی مهم در دنیای واقعی دارند.

برای درک پویایی هر پروژه، باید ابتدا وایت پیپر (whitepaper) پروژه را بخوانید. خواندن وایت پیپر به شما دیدگاهی عمیق و کامل در خصوص پلتفرم ارز دیجیتال مورد نظر ارائه می‌کند. وایت پیپر می‌تواند پاسخ پرسش‌هایی همچون این موارد را برای شما روشن کند:

  • مشکلی که این پروژه سعی در حل آن دارد، چیست؟
  • تیم پروژه چگونه قرار است این مشکل را حل کند؟
  • آیا این ایده به‌اندازه‌ای ارزش دارد که پول خود را صرف آن کنید؟
  • نقشه مسیر پروژه چیست؟

پاسخ به تمام این موارد و بسیاری دیگر از مباحث کلیدی هر پروژه را در وایت پیپر آن خواهید یافت. نمی‌توان انکار کرد که وایت پیپرها ماهیتاً فنی هستند. اگرچه درک برخی از مباحث فنی دشوار است، اما اغلب با خواندن وایت پیپر می‌توان نمایی کلی از ماهیت پروژه دریافت کرد.

2. بنیان‌گذاران، شرکا و مشاوران پروژه چه افرادی هستند؟ 

هر چقدر پروژه‌ای خوب باشد، اگر یک تیم از متخصصان و مشاوران حرفه‌ای از آن پشتیبانی نکنند، احتمال موفقیت پروژه کم است. همچنین، اگر شرکت مربوطه با رهبران صنعت کریپتو همکاری دارد، کارایی پروژه بیشتر خواهد بود.

بنابراین، پیش از سرمایه‌گذاری روی هر پروژه ارز دیجیتال، حتماً سابقه تیم و شرکای پروژه موردنظر را بررسی کنید. به‌ این منظور، به توییتر یا لینکداین پروژه سر بزنید و پروفایل و سابقه اعضای تیم توسعه آن را ارزیابی کنید. علاوه بر این، مقالاتی که این پروژه در وب‌سایت مدیوم منتشر کرده است می‌تواند همکاران و حامیان پروژه را به شما معرفی کند.

3. نقشه مسیر پروژه چگونه تنظیم شده است؟

اگر وعده‌ها و  پروژه بیش‌ازحد خوب به نظر می‌رسند و اگر نقشه مسیر مشخصی برای رسیدن به آنها تعیین نشده باشد، احتمالاً باید از این پروژه دوری کنید!

یک پروژه بلاک چینی قانونی باید نقشه مسیری روشن و مختصر برای مراحل مختلف پیشرفت خود داشته باشد. وب‌سایت این پروژه باید به‌ روشنی نمایانگر پیشرفت آن باشد و نقاط عطف آتی پروژه را در جدول زمانی نقشه مسیر مشخص کند.

اساساً، نقشه مسیر پروژه باید به‌روزرسانی‌شده باشد و ویژگی‌های جدید، به‌روزرسانی‌ها، نقاط عطف و مراحل کلیدی و همچنین جزئیات مربوط به توسعه پروتکل پروژه را توضیح دهد.

4. پروژه‌های ارز دیجیتال را از طریق فعالیت توسعه‌ دهندگان گیت‌هاب رصد کنید.

هیچ‌ فردی مایل به سرمایه‌ گذاری روی یک پروژه راکد نیست. اما از کجا می‌توان از فعالیت و توسعه پروژه مطمئن شد؟

برای این منظور، باید صفحه گیت‌هاب پروژه را بررسی کنید. در این صفحه، می‌توانید از فعالیت‌ توسعه‌دهندگان، همچون رفع باگ‌ها و افزودن موارد جدید به پروژه، روی پلتفرم این پروژه آگاه شوید.

اگر این پروژه به‌‌صورت فعال در حال بهبود پروتکل و رفع باگ‌های خود (اگر باگی وجود دارد) باشد، می‌توان امیدوار بود که پروژه در حال رشد و رونق‌ گرفتن است. بنابراین، توصیه می‌شود که پیش از سرمایه‌گذاری روی هر پروژه مرتبط با بلاک چینی، صفحه گیت‌هاب آن را بررسی کنید. همچنین، اگر پیش از این روی برخی از پلتفرم‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اید، برای نظارت بر سلامت پورتفوی خود، حتماً سری به صفحه گیت‌هاب پروژه‌ بزنید.

5. اقتصاد و نحوه توزیع توکن (توکنامیکس)

توکنامیکس (tokenomics) را که ترکیبی از واژه «توکن» (token) و «اقتصاد» (economics) است، می‌توان در قالبی ساده، مطالعه پویایی اقتصادی یک دارایی دیجیتال تعریف کرد. درواقع، توکنامیکس علم اقتصاد و نحوه توزیع توکن در پروژه مبتنی بر بلاک چین است که می‌تواند پتانسیل واقعی یک دارایی ویژه را برجسته کند.

توکنومیکس (tokenomics) به بررسی موارد زیر می‌پردازد:

توزیع توکن: نحوه توزیع توکن بررسی می‌کند که آیا توکن متمرکز است (یعنی اکثر توکن‌ها در دست تیم یا شرکت تولیدکننده است) یا شیوه توزیع توکن از استانداردی عادلانه‌تر تبعیت می‌کند. علاوه بر این، باید توجه کنید که آیا دارایی دیجیتال عرضه‌ای محدود دارد یا خیر؟

کارایی: آیا توکن کاربرد ویژه‌ای دارد؟ به‌عنوان مثال، آیا از این توکن برای پرداخت هزینه سرویس‌های مختلف روی پلتفرم بومی توکن استفاده می‌شود؟ آیا می‌توان از آن برای شرکت در حاکمیت پروتکل استفاده کرد؟ آیا توکن پاداش خاصی بین کاربران توزیع می‌کند؟

کنترل تورم: برای مقابله با تورم توکن، بسیاری از پروژه‌ها برنامه‌ای برای بازخرید و سوزاندن توکن دارند تا میزان عرضه در گردش محدود شود. این امر در طولانی‌مدت باعث افزایش قیمت توکن می‌شود. علاوه بر این، تقریباً تمام دارایی‌های دیجیتال عرضه‌ای محدود و قابل‌پیش‌بینی دارند. روی کاغذ، اگر تقاضا افزایش یابد، عرضه محدود باعث افزایش قابل‌توجه ارزش توکن خواهد شد. به‌عنوان مثال، بیت کوین عرضه‌ای محدود تا سقف 21 میلیون واحد کوین دارد. با افزایش تقاضا برای بیت کوین، تنها ارزش آن رشد خواهد کرد.


منبع مطالب https://www.bourseiness.com

 


©2022 کلیه حقوق این وب سایت نزد وب سایت سیگنال ارز دیجیتال محفوظ است Designed By DAKA